RELAX

Eva Jodasová
Kraniosakrální terapie

cestou hluboké relaxace   Tato terapie používá přirozenou inteligenci těla k aktivaci samoléčebného procesu.

   Ležíte oblečeni na zádech a vnímáte jemné vibrace, které se šíří celým vaším tělem, můžete zažít láskyplný pocit, úlevu, klid, prostě to, co vaše tělo potřebuje. Tento pocit se přenáší do všech buněk, které se rozvzpomínají na svůj rovnovážný, tedy zdravý původ. 

   Jak píše lektorka kurzu, je to velice jemná technika, která podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví. Mezi lebkou a křížovou kostí existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu. Zde pulzuje energie mozkomíšního moku, který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu. Je využita vzájemná propojenost jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální a duchovní rovinou.

   A tak bych mohla psát dál a dál o tomto velice jemném procesu v těle, ale jsou to jen slova. Není nad to, vyzkoušet si sám na sobě to, co přináší tato technika právě vám, protože co člověk, to originál.
Tato terapie je vhodná při:

 - bolestech hlavy, migrénách, napětí, poruchách rovnováhy, závratích

 - bolestech zad a páteře

 - dysfunkcích končetin, chronické únavě a stresu

 - při pooperačních a depresivních stavech

 - při pískání v uších

 - při ostatních poruchách centrálního nervového systému/autismus, Parkinsonova choroba, Alzheimer…/

 - při stavech po infarktu….